Yoast SEO – co warto wiedzieć o tej wtyczce

Yoast SEO to wtyczka, którą można zainstalować do WordPressa. Jest ona bardzo popularna, ponieważ pozwala ona na zarządzanie SEO na danej stronie www. Do tego nie jest zbyt skomplikowana, więc każdy bez problemu powinien potrafić z niej korzystać na co dzień. Jednak gdyby wtyczka Yoast SEO nie posiadała wielu funkcji, ten post z pewnością byłby zbędny. Jednak jeśli chodzi o Yoast SEO poradnik często jest bardzo przydatny, głównie ze względu na mnóstwo możliwości, które czasem mogą nawet przytłoczyć użytkownika, który nie do końca orientuje się w tym, jakie funkcje otrzymuje po instalacji tej wtyczki SEO.

Dlaczego akurat wtyczka Yoast SEO?

Do pobrania jest całkiem sporo wtyczek wspomagających SEO na danej stronie, jednak taką, która jest najchętniej instalowana i sprawdzona przez użytkowników na całym świecie jest z pewnością Yoast SEO. Żadna inna wtyczka SEO nie ma ponad pięciu milionów aktywnych instalacji, dopiero za nią jest All In One SEO Pack, jednak sama różnica w instalacjach to kilka milionów, tak więc jeśli chodzi o SEO, Yoast jest zdecydowanym numerem jeden. Dlatego warto przyjrzeć się temu, co owe narzędzie ma do zaoferowania i dlaczego korzysta z niego tak wielu użytkowników.

Mówiąc o SEO, WordPress z pewnością potrzebuje odpowiedniej wtyczki, która umożliwi kontrolowanie tej kwestii dotyczącej Twojej witryny. Jednak zanim zaczniemy mówić o tym, co warto wiedzieć o funkcjach wtyczki Yoast SEO, należy wspomnieć czym ona jest. Otóż według zapewnień twórców, już darmowa wersja Yoast SEO jest gwarancją tego, że właściciel strony internetowej będzie mógł bez problemu zarządzać SEO swojej domeny. Jednak nie możemy liczyć na zbyt wiele, ponieważ to Yoast SEO Premium daje nam najwięcej możliwości. Nie zmienia to faktu, że podstawowa wersja tej wtyczki SEO posiada swoje zalety, które dla mało wymagających użytkowników są całkiem wystarczające.

wtyczki yoast seo

Yoast SEO poradnik – podstawowe funkcje

Coś, z czego z pewnością korzysta każdy, kto posiada zainstalowaną wtyczkę Yoast SEO, czyli edycja tytułów i opisów dla każdej podstrony. Aby uzyskać wysokie pozycje w Google, należy pamiętać o tym, że nie tylko treść na stronie, ale również i tytuł oraz opis każdej strony powinny być zoptymalizowane pod kątem SEO. Z punktu widzenia robotów Google, to właśnie tytuły mówią, co znajduje się na danej stronie internetowej, tak więc aby znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania, najlepiej będzie dostosować je w taki sposób, żeby słowo kluczowe znajdowało się w treści. Do tego ta wtyczka internetowa pozwala nie tylko na dostosowanie tego typu treści, Yoast daje możliwość edycji opcji slug. Jest to ciąg znaków, który pojawia się po ukośniku adresu URL danej strony. Tutaj też jest możliwość wplecenia słów kluczowych, tak więc z pewnością warto to wykorzystać na naszą korzyść. Odpowiednia struktura adresów URL pozwala na to, żeby strona internetowa lepiej rankowała, ponieważ jest czytelniejsza dla robotów. Jeśli chodzi o WordPress, SEO jest znacznie prostsze przy użyciu takich narzędzi jak właśnie plugin Yoast SEO.

Kolejną funkcją jest analiza treści. Nie potrzebna jest wersja premium, żeby móc sprawdzić jak pod kątem SEO wygląda nasza strona. Po dodaniu treści do WordPress, SEO plugin oraz podobne rodzaje wtyczek powinny sprawdzić, czy pod względem SEO wyszukiwarki znajdą Twoją stronę. Taka wtyczka SEO Yoast wymaga jedynie tego, żeby podać słowo kluczowe, a następnie sprawdza tekst. Taka wtyczka SEO WordPress ocenia i przedstawia wyniki w postaci trzech kolorowych emoji. Zielona buźka to najwyższa ocena, tak więc wtyczka Yoast SEO uznała, że treść posiada odpowiednie nasycenie słów kluczowych itp. Z kolei pomarańczowy kolor sugeruje drobne błędy, natomiast kolor czerwony to już elementy, które wymagają natychmiastowej poprawy, przynajmniej według wtyczki Yoast SEO. Oczywiście można sprawdzić wszystkie zastrzeżenia i nad nimi się pochylić. Plusem jest to, że dzięki Yoast SEO WordPress dla zielonych w kwestiach pozycjonowania jest łatwiejszy do nawigacji. Tym bardziej, że optymalizacja SEO WordPress jest łatwiejsza, bo Yoast może podświetlić w tekście, co dokładnie jest OK, a co już nie do końca. W ten sposób można analizować nie tylko frazy, ale też i czytelność. Aby mieć pewność, że tekst jest w porządku, warto, żeby pisaniem zajął się copywriter, który wie, jak napisać tekst i usprawnić pozycjonowanie stron.

wtyczka SEO yoast

Yoast SEO Premium – czy warto?

Jak wiadomo, niejedna wtyczka WordPress posiada zarówno wersję darmową, jak i też płatną. Jednak powstaje pytanie, czy warto zdecydować się na Yoast SEO Premium? Otóż w Yoast Premium otrzymujemy możliwość wykonywania różnych typów przekierowań, nawet te bardziej zaawansowane. Tak więc jeśli potrzebujesz przekierować wybrane adresy URL, można to zrobić za pomocą Yoast SEO Premium. W wersji podstawowej tej wtyczki do WordPress możemy jedynie zoptymalizować stronę tylko dla jednej frazy w wynikach wyszukiwania, natomiast wtyczka Yoast SEO Premium daje opcję optymalizacji dla synonimów i podobnych fraz. Tak więc jeśli interesują Cię dokładniejsze wytyczne dla wielu wyników wyszukiwania lub dopiero zaczynasz swoją przygodę z pozycjonowaniem i potrzebujesz łatwej w obsłudze wtyczki, która podpowie jak pozycjonować stronę WordPress, to z pewnością ten plugin SEO jest idealny dla Ciebie. Yoast SEO Premium daje też możliwość zobaczenia podglądów w mediach społecznościowych, tak więc jeśli ważne są dla Ciebie social media oraz to, jak twoja strona wygląda pod tym względem, warto się wtyczką zainteresować. Będzie to szczególnie istotne dla stron, które zajmują się e-commerce.

Powstaje więc pytanie, czy w ogólnym zestawieniu Yoast vs Yoast Premium, rzeczywiście warto wybrać płatną wersję? To oczywiście zależeć będzie od tego, czy do poprawnego działania strony potrzebna będzie konfiguracja Yoast SEO i dodanie kilku funkcji, które nie są dostępne w podstawowej wersji. Plusem jest też wsparcie techniczne premium, tak więc zawsze można liczyć na pomoc. Jednak należy pamiętać, że dla strony opartej o platformę WordPress wtyczki takie jak ta, są wystarczające. Wystarczy dodać do tego takie narzędzia jak Google Search Console i Analytics i można zacząć pozycjonowanie lokalne lub pozycjonowanie sklepów. Jeśli chodzi o Yoast, WordPress z pewnością zdaje sobie sprawę, że jest to bardzo popularna wtyczka i nieustannie wspiera jej działanie. Warto wiedzieć, że często nawet najlepsze wtyczki WordPress nie mają takich opcji lub są one na o wiele gorszym poziomie, w porównaniu do tego, co otrzymujemy w najbardziej podstawowej wersji. Wystarczy jedna wtyczka, żeby prosto i skutecznie zarządzać SEO swojej strony. Nic więc dziwnego, że jeśli chodzi o Yoast SEO poradnik jest potrzebny, żeby w pełni zrozumieć możliwości, jakie posiadają najlepsze wtyczki do WordPressa, w tym właśnie Yoast SEO.

Dowiedz się więcej o naszych usługach i sprawdź nasz program partnerski. Możemy też zaproponować projektowanie stron internetowych, a także przeprowadzimy kampanię Google Ads. Wykonujemy też darmowy audyt SEO. Jeśli jesteś zainteresowany którąkolwiek z naszych usług, zobacz cennik pozycjonowania.

Artykuł Yoast SEO – co warto wiedzieć o tej wtyczce pochodzi z serwisu SEOMOOD agencja marketingowa.

SEOMOOD agencja marketingowa

Posted in Pet Care Articles | Tagged , , , | Leave a comment

Friday Funny: Where Did That Come From?

Memo to dog: don’t save your credit card number on the computer where she can use it to buy stuff. Happy weekend! Until next time, Good day, and good dog!


Doggies.com Dog Blog

Posted in Pet Care Articles | Tagged , , , | Leave a comment

RIP K-9 Aches

From the Police K-9 Association here in Ohio: It is with extreme sadness that we announce the sudden and unexpected passing of our own K-9 ACHES. [long A: A-keys] Recently, Aches (4.5 years old) had fallen ill. After dedicated care at home, and travel to Columbus for expert advice, it was determined that he had … Continue reading RIP K-9 Aches


Doggies.com Dog Blog

Posted in Pet Care Articles | Tagged | Leave a comment

What Motherhood Means to Me

What Motherhood Means to Me
This post is in partnership with Snapfish.


Mother’s Day is less than two weeks away (May 9th!), and I’ve been thinking a lot about what motherhood means to me. Since becoming a mom seven years ago, my definition of motherhood for myself has evolved as my children have gone through different stages. Experiencing motherhood myself has also allowed me to establish more of an understanding of and connection to my own mom’s experiences as a mother (which have been much different than mine). And it has taught me a lot about how motherhood has many definitions that go far beyond a female with a child – something I always knew and believed, but have been able to dive into more deeply since becoming a mom. 
It’s been a while since I’ve shared these kind of personal feelings in this space, but I’m feeling a little emotional today you guys, so I’m going to let it all out. I also wanted to share with you the incredibly special Mother’s Day gifts my kids and I picked out for my own mom, who over this past year, has missed a lot of my kids’ lives. We are so in love with the items we customized for her (all from Snapfish), and are counting down the days until we can give them to her. (More on that in a minute, but make sure you check out Snapfish’s Mother’s Day section, and use code BUBBYANDBEAN for 70% OFF (!!!) all orders of $ 25 or more!)
What Motherhood Means to Me
What Motherhood Means to Me
My own experience as a mama and what motherhood means to me based on that has, as I mentioned above, evolved over the years. 
When my kids were babies, motherhood was equal parts excitement and pure exhaustion. Everything was new and magical, and it was a love like nothing else that felt beautifully overwhelming. New motherhood was also extremely stressful. My husband had to go back on tour with the band for work only a week after both of my babies were born, so (especially with my daughter who was my first), there was a lot of learning I had to do on my own. It took me a long time to overcome the anxiety of being completely responsible for someone else’s life and fear that I was messing something up. And when I finally started to feel like I had a grasp on that, we had a huge curve ball thrown at us when my son was 7 months old and was diagnosed with an extremely dangerous, rare form of epilepsy. That experience taught me not only how complicated and fragile motherhood can be, but how to let go of insignificant worries and instead focus on the parts of having the parent-child bond that actually matter. This resulted in a profound appreciation for my motherhood that I’ve carried with me since.
As my little ones grew into toddlers, my motherhood experience began to change. As I got the hang of it (and got more sleep), the bonds of friendship with my babes blossomed, and the act of nurturing became less frantic and, albeit still with its fair share of anxiety, more natural for me. Motherhood in general became more natural for me. 
Today, I have a 5 and 7 year old. Both are in school and activities and have establish friendships of their own. And while I’m still in the early stages of motherhood, it’s so much different than it was when they were really little. I miss the baby snuggles and breastfeeding sessions everyday, but watching your babies grow into themselves and seeing their unique, wild, wonderful personalities develop is the most intensely beautiful thing. This also means they now talk back, fight with each other, and test our patience on the daily. But it’s a period of motherhood that might just be my favorite so far. There is nothing in the world I love more than being their mom.
What Motherhood Means to Me
What Motherhood Means to Me
Looking at my mom’s experiences with motherhood has been a huge part of learning what motherhood means to me as well. Our experiences have been incredibly different. My mom had me at 25; I was 39 when I had my first. She had my sister (and only sibling) over 5 years after she had me; my kids are only 2 years apart. My mom was a stay at home mama; I work full time. My dad worked a 9-5 job and was only home to help on nights and weekends; my husband’s job keeps him away for large periods of time then home for bulk chunks. Comparing these differences has really helped me to see how there simply isn’t one way to be a mother or a right or wrong way to parent. I look back fondly at my childhood with the most incredible memories, and hope that my kids will as well. One thing that my mom and I share, that my friends who are mothers also share, is a deep desire to give our children the best lives we possibly can, to nurture them, to guide them, and to be continue to be there for them as they grow into their own independence. 
I have also gained a new level of appreciation for my mom since becoming one myself. I understand her better, I looked to her for advice and guidance, and I completely relish in her relationship with my kids. Grandmotherhood is motherhood too, and it’s pretty special. When the world changed last year and my kids could no longer hug her or have sleepovers or spend days at her house, it hit all of us (and it did countless others) very hard. And that is why I really wanted to find a Mother’s Day gift this year that would represent this lost time and make my mom feel like she hadn’t missed out. My daughter and I went to the Mother’s Day gift section on Snapfish and found the perfect gift: a gorgeous hardcover flat lay style Mother’s Day photo book that we customized in my mom’s favorite colors. It only took us minutes to make (I just uploaded photos from my camera roll and chose auto-arrange), and I can’t put into words how beautiful it is in person. (I ended up ordering one for my mama-in-law too!) We also ordered a fun customized Mother’s Day mug with photos of the kids, and a beautiful customized Mother’s Day card. We cannot wait to give these special gifts to her on Mother’s Day.
What Motherhood Means to Me
What Motherhood Means to Me
Realizing that motherhood has many definitions has been crucial to my own growth as a mom. I have never only defined “mother” as a woman who births or adopts a child, but the older I get, the more I realize just how many things the word “mother” encompasses. Females with children are absolutely moms – but so are those who have stepchildren, pets who are also their kids, babies in spirit, babies to whom they’ve had to say goodbye, friends or other humans they nurture, dads who are also moms… The list goes on. The traditional definition of Mother’s Day can cause it to feel like a holiday of exclusion, when it should be just the opposite. I firmly believe Mother’s Day should be about celebrating all of us who care for and nurture others! We all deserve this special day of recognition.

(Yet another thing I love about Snapfish is that they have Mother’s Day gift ideas that genuinely work for every definition of the word “mother,” and so many of them are completely customizable!)

What Motherhood Means to Me
What Motherhood Means to Me
What Motherhood Means to Me

Thank you for letting me get up close and personal with you guys today. So many deep thoughts, Melissa! In all seriousness though, no matter what motherhood means to you, or what kind of mother figure you have in your life, I hope you have a wonderful Mother’s Day. Moms of all types and definitions deserve to be celebrated, and if you want to make that celebration extra special, I can’t recommend gifts from Snapfish highly enough. Head over to their Mother’s Day Gift section today (there is still plenty of time to get your gift by Mother’s day!) and check out all of the awesomeness they have to offer. And be sure to  use code BUBBYANDBEAN for 70% OFF your order of $ 25 or more! (That’s huge!)
ALSO FIND US HERE: INSTAGRAM // FACEBOOK // TWITTER // PINTEREST


Bubby and Bean ::: Living Creatively

Posted in Pet Care Articles | Tagged , | Leave a comment

Czy możesz pomóc agencji SEO w pozycjonowaniu?

Wielokrotnie pojawiały się pytania od klientów, którzy wyrażali chęć pomocy w procesie pozycjonowania: Czy mogę Wam jakoś pomóc? Nie należy się dziwić, że niektórzy są zainteresowani całym procesem i chcieliby wspomóc specjalistów. SEO jest procesem, w którym najlepsze efekty pojawiają się dzięki współpracy ekspertów oraz usługobiorców, więc istnieje wiele aspektów, w których zaangażowanie klienta jest wręcz zalecane. Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

Optymalizacja jako podstawa sukcesu

Bez audytu SEO nie można zacząć właściwego pozycjonowania, dlatego też chcąc osiągnąć zamierzone wyniki, sugerujemy poprawy, które muszą zostać wdrożone na stronie. Jednak zdarza się tak, że pomimo naszych próśb, klient albo zapomina dodać to, o co prosimy, albo nie zgadza się na jakiekolwiek poprawki. Bywa również i tak, że coś zostaje przykładowo usunięte, albo wdrożone niepoprawnie. Dlatego zawsze uczulamy klientów na to, żeby byli z nami w stałym kontakcie, żebyśmy mogli pomóc, ewentualnie rozwiać problemy i wspólnie przeprowadzić optymalizację. Warto pamiętać, że jeśli zatrudniasz specjalistę, ale nie zamierzasz stosowań się do jego wskazówek, a nawet próbujesz wymusić na nim swoje własne wizje, będzie to jedynie stratą czasu, zarówno dla Ciebie, jak i dla pozycjonera. Rzeczywiście, niektóre elementy wymagają wiedzy programistycznej, ale są również proste operacje, które może zrobić każdy, jak chociażby poprawa nagłówków, tytułów, czy też meta description.

Co z contentem?

Na każdym kroku słyszy się, że content marketing jest jednym z najważniejszych elementów, które muszą znaleźć się na stronie, czyli dobre, angażujące treści, których zadaniem jest przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta. Dlatego też należy zadbać o teksty, więc zarówno opisy produktów oraz kategorii, blog a także strona główna powinny zachęcić do pozostania na stronie i skorzystania z oferty. Jeżeli czujesz się na siłach, żeby napisać tego typu artykuły, spróbuj. Możesz zapytać o wytyczne, w postaci najważniejszych fraz. Jeśli jednak nie chcesz się za to zabierać samodzielnie, warto jest to zlecić copywriterowi, który będzie doskonale wiedział, jak napisać tego typu tekst. Wiele agencji posiada osoby, które zajmują się content marketingiem, więc warto zapytać się o tego typu kwestię.

Ważnym czynnikiem jest również oprawa graficzna. W końcu nie chcemy odstraszyć klienta, więc nie możemy wrzucić paskudnych grafik, które wręcz zniechęcają. Obecnie każdy posiada telefon z aparatami w dobrej rozdzielczości, dlatego warto porobić kilka zdjęć i zająć się ich edycją. Jeśli nie czujemy w sobie na tyle pewności, żeby zająć się fotografowaniem, zawsze możemy znaleźć mnóstwo płatnych, jak i również bezpłatnych zdjęć i grafik, które możemy wykorzystać na stronie.

Kolejną wskazówką jest user-generated content. Obecnie Google bardzo faworyzuje komentarze, które pokazują, że użytkownik jest zainteresowany danym tematem. Dlatego też warto zadbać o to, żeby na blogu znalazła się sekcja komentarzy. Regularnie sprawdzaj, czy nie pojawiły się komentarze i regularnie udzielaj na nie odpowiedzi. W generowaniu ruchu na stronie może pomóc również aktywne prowadzenie swoich profili na social mediach, zachęcających do odwiedzania naszej strony.

pozycjonowanie pomoc

Budowanie bazy linków

Wydawać by się mogło, że linkbuilding to coś, czym muszą zająć się profesjonaliści, ponieważ wymaga to ogromnej wiedzy i specjalistycznych programów. Jednak nie do końca to tak wygląda. Jeśli dobrze znasz swoją branżę i wiesz, że możesz poprosić kilka portali o umieszczenie linku do Twojej strony, zrób to. Ten proces wymaga kreatywności i nieco czasu. Możesz poprosić o wpisy gościnne, czyli znajdź blog, który jest w bliskiej Ci tematyce i zapytaj, czy właściciel nie chce nawiązać współpracy. Nie dość, że pojawi się Twój artykuł, dzięki któremu więcej użytkowników będzie mogło zapoznać się z Twoją ofertą, to jeszcze będzie tam umieszczony link odsyłający do Twojej strony. Kolejną opcją jest wywiad. Z pewnością jest kilka portali, które będą chętne na zrobienie wywiadu, szczególnie jeśli zajmujesz się czymś wyjątkowo ciekawym.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na to, żeby nieco wspomóc SEO, jednak do tego rzeczywiście potrzeba chęci i czasu. Warto porozmawiać ze swoim pozycjonerem, a dzięki wymianie informacji można znaleźć, nowe, ciekawe rozwiązania, które pomogą zbudować widoczność Twojej strony.

Artykuł Czy możesz pomóc agencji SEO w pozycjonowaniu? pochodzi z serwisu SEOMOOD agencja marketingowa.

SEOMOOD agencja marketingowa

Posted in Pet Care Articles | Tagged , , , | Leave a comment

Saturday Survey: Bonus Dog Holiday

This week we had not just one, but TWO special days for dogs when we celebrated both National Beagle Day and Lost Dog Awareness Day. Did you throw a party? Until next time, Good day, and good dog!


Doggies.com Dog Blog

Posted in Pet Care Articles | Tagged , , , | Leave a comment

Optymalizacja strony www pod SEO

Aby móc skutecznie pozycjonować swoją witrynę w Internecie, należy zwrócić szczególną uwagę na właściwą optymalizację strony. Jest to jedna z podstaw, której trzeba poświęcić czas, szczególnie na samym początku działań. Często w przypadku fraz kluczowych, które nie są zbyt konkurencyjne, optymalizacja strony internetowej może przyczynić się do poprawy pozycji. Na jakie elementy w takim razie trzeba zwrócić uwagę, żeby wspomóc pozycjonowanie stron internetowych?

optymalizacja www pod seo

Jak znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania?

Sama nazwa SEO, czyli Search Engine Optimization posiada w swojej nazwie „optymalizacja”. Niektórzy mogą się zapytać, co to jest optymalizacja SEO lub na czym polega optymalizacja strony? Można ten proces określić jako działania mające na celu przygotowanie witryny, żeby osiągnęła jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania i jest to tak naprawdę podstawa pozycjonowania stron www. Należy jednak pamiętać, że nie wolno łamać zasad danej wyszukiwarki, więc przed podjęciem działań, najlepiej będzie zapoznać się z wytycznymi, które Google udostępniło jako wytyczne dla webmasterów.

Najlepiej będzie zacząć od tego, co znajduje się w kodzie strony oraz od treści na stronie, czyli wykonać tzw. on-page SEO. Obecnie treść, którą umieszczamy na swojej stronie ma dosyć spore znaczenie przy optymalizacji strony, dlatego warto na nie pierwsze zwrócić największą uwagę. Do tego jest to element widoczny dla każdego, kto wejdzie na stronę, więc działania SEO warto zacząć właśnie od optymalizacji treści na danej stronie. Nie każdy wie, że wpływ na SEO mogą mieć też zachowania użytkowników na Twojej stronie internetowej. Ważne jest to jak długo spędzają na stronie, ponieważ jest to odczytywane przez algorytm jako oznaka zainteresowania. Dlatego im ciekawsze treści dla potencjalnych klientów umieścimy na stronie, tym większe istnieje prawdopodobieństwo, że pozostaną na stronie dłużej niż kilka sekund. Optymalizacja strony głównej powinna mieć najwyższy priorytet, ponieważ to ona jest naszą wizytówką. Aby wiedzieć, co należy zmienić, warto jest poprosić o darmowy audyt SEO swojej strony internetowej.

SEO optymalizacja treści – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim potrzebne są oryginalne treści na stronie. Bezmyślne wklejanie opisów oraz powielanie tych samych akapitów może bardziej zaszkodzić stronie. Unikalne treści są bardzo ważnym elementem, ponieważ jest to jeden z czynników rankingowych, który może sprawić, że nasza strona internetowa zostanie uznana za bardziej wartościową. Do tego warto pamiętać o odpowiednim dobraniu słów kluczowych, na które dana strona powinna być widoczna, o czym za chwilę powiemy nieco więcej.

Nie należy się bać obszernych treści. Podstawowym błędem są jednozdaniowe opisy usług oraz produktów. Im bardziej szczegółowo opiszemy dany temat, tym lepiej nie tylko dla użytkowników, którzy będą mogli więcej się dowiedzieć, ale również dla robotów wyszukiwarki Google, które uznają stronę za wartościową. Treść powinna być również właściwie podzielona. Nagłówki to również ważna kwestia. Warto je zoptymalizować pod kątem SEO, ponieważ są to znaczniki HTML, które wskazują na to, jaka jest struktura tekstu. Więc jak będziemy optymalizować stronę, powinno się zwrócić uwagę na ten aspekt. Należy pamiętać, że na stronie powinien być tylko jeden nagłówek H1! Informuje on roboty Google o czym jest dana strona, więc aby umożliwić skuteczne pozycjonowanie, trzeba zwrócić na ten aspekt szczególną uwagę. Mimo, może być jeden nagłówek H1, H2 oraz H3 mogą być używane częściej, ponieważ są to podtytuły. Jednak nie warto ich nadużywać, więc dobre rozwiązanie to takie, w którym podzielimy tekst na akapity, od czasu do czasu rozdzielając je nagłówkiem, w który wpleciemy słowo kluczowe. Taka optymalizacja struktury tekstu sprawi, że treść będzie czytelniejsza.

Urozmaicone treści to również jeden z czynników wpływających na to, czy strona jest uznawana za atrakcyjną. Czy wchodząc na Twoją stronę internetową widzisz blok tekstu, który nie zachęca do czytania? Jeśli Ciebie to zniechęca, tym bardziej innych użytkowników. Tak więc aby przyciągnąć uwagę, warto dodać pogrubienia, kursywę lub wypunktowania. Do tekstu warto jeszcze dodać grafiki, które odnoszą się do treści. Taka optymalizacja strony www z pewnością przyniesie skutki.

Słowa kluczowe w treści to podstawa, która umożliwia działania SEO, więc jest to niemiernie ważne, żeby tekst był odpowiednio zoptymalizowany. Aby strony www mogły rankować, muszą się na nich znaleźć frazy kluczowe. Dobranie ich jest osobną kwestią, najlepiej jednak, żeby dotyczyły jednego tematu np. jeśli pozycjonujemy na stronie głównej frazę „sklep z zabawkami”, to jednocześnie nie będziemy też starali się dodać frazy „ubranka dla dzieci”. Optymalizacja strony internetowej musi również objąć właściwe użycie fraz kluczowych. Nie powinny być one upychane na siłę, ponieważ teksty z nienaturalnie użytymi słowami kluczowymi mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. W tym zadaniu może pomóc doświadczony copywriter.

Czy odpowiedni tytuł strony jest ważny?

To jak zatytułujesz swoją stronę jest niezmiernie ważne, nic więc dziwnego, że jest to jeden z głównych elementów optymalizacji stron www. To właśnie na podstawie znacznika <title>, wyszukiwarka oceni tematykę strony, a do tego tytuł wyświetlany jest w wynikach wyszukiwania. Dlatego podczas optymalizacji strony internetowej jest to czynnik, na którym należy się skupić. Tytuł strony przede wszystkim powinien odnosić się do jej zawartości. Jeśli interesuje nas SEO optymalizacja strony internetowej, w tytule powinniśmy użyć słowa kluczowego oraz warto dodać nazwę firmy. Trzeba pamiętać, że tytuł wyświetla się w wynikach wyszukiwania, postarajmy się więc, żeby przyciągał uwagę.

Tytuł strony opisuje to, co się na niej znajduje, tak więc jeśli nasza przykładowa podstrona dotyczy naprawy drukarek w Warszawie (czyli jest to stricte pozycjonowanie lokalne), najlepszą opcją będzie skonstruowanie title: „Naprawa drukarek Warszawa – [nazwa Twojej firmy]”. Unikajmy używania zbyt dużej liczby słów kluczowych, ponieważ spotkaliśmy się z przypadkami, w których ktoś myślał, że im więcej fraz w tytule, tym lepiej. Jedna fraza w tytule, najlepiej ta z największą liczbą wyszukiwań, z pewnością będzie wystarczająca.

Dodatkowo warto mieć na uwadze to, że w wynikach wyszukiwania wyświetli się tytuł, który długością nie przekracza około 60 znaków. Jest to jedynie wartość orientacyjna, więc warto przyjąć taką liczbę jako górną granicę, której nie należy przekraczać podczas tworzenia tytułu strony pod kątem wyszukiwarek internetowych. Mogą się zdarzyć takie sytuacje, w których Google sam wybierze sobie inny tytuł, który będzie się pokazywał wśród wyników wyszukiwania, jednak w większości przypadków jest to ten, który ustawimy w znaczniku meta title. Należy zwrócić uwagę na to, żeby tytuły się nie dublowały, ponieważ każdy tytuł powinien być unikalny.

Opis meta description to również element, który ma duże znaczenie, ponieważ on również jest widoczny podczas wyświetlania wyników wyszukiwania. Nie ma on bezpośredniego wpływu na pozycjonowanie strony, jednak ma na celu zachęcenie do kliknięcia w link prowadzący do naszej strony. Dlatego w ramach optymalizacji, warto również zwrócić uwagę na taki opis i ewentualnie dodać mu nieco finezji, co zachęci klienta i wspomoże pozycjonowanie stron.

Zwróć uwagę na dresy URL stron

Nie każdy zwraca uwagę na adres URL, który prowadzi do jego podstrony. Dla niektórych ważne jest to, co jest na stronie i nie przejmują się aspektami technicznymi, czyli na przykład dostosowywaniem adresów URL. Podczas tworzenia podstron i konstruowania ich adresu, powinna przyświecać nam jedna zasada, mianowicie użytkownik powinien wiedzieć, co znajduje się na stronie, jeszcze przed tym, jak na nią wejdzie. Adresy URL, które opisują zawartość witryny nazywa się „friendly URL” (przyjazne adresy URL) i są one dostosowane nie tylko pod samego użytkownika, ale również pod roboty. Dlatego też optymalizacja strony pod SEO powinna objąć także URL.

Adres nie powinien być zbyt długi (max. 100 znaków) oraz nie zawierać polskich znaków oraz innych znaków specjalnych, jak na przykład „?”. Dlatego takie adresy jak http://seojestsuper.pl/index.php?cat=123&type=01&id=8098475869911&sort?=price1200 powinien zostać zmieniony na chociażby http://seojestsuper.pl/pozycjonowanie/optymalizacja-seo/. Taka optymalizacja strony pod Google może przynieść wiele korzyści, szczególnie jeśli chodzi o e-commerce. Pamiętajmy o tym, że adres URL również widoczny jest w organicznych wynikach wyszukiwania, więc warto zadbać o to, żeby był czytelny i ułatwi pozycjonowanie sklepu.

Linkowanie wewnętrzne – zaawansowana optymalizacja stron www

Pozycjonowanie stron bazuje nie tylko na tym, że na stronie znajdują się odpowiednie słowa kluczowe, ale również na mocnym profilu linków. Ważne więc, żeby mieć pewność, że w obrębie strony umieszczone są linki prowadzące do innych podstron. Odpowiednio przeprowadzony link building powinien stworzyć sieć, dzięki której Google może określić strukturę naszej witryny. Warto skupić się głównie na odpowiednio podlinkowanym menu, gdzie powinny znaleźć się linki do najważniejszych działów. W ten sposób strona główna będzie posiadać szereg linków wewnętrznych, które ułatwią nawigację i łatwo przekierują do innych podstron. Menu najlepiej stworzyć w formie tekstowej, a unikać obrazków, ponieważ roboty gorzej odczytują zawartość takiej strony. Kilka linków wewnętrznych można również umieścić w treści na stronie, dlatego decydując się na pozycjonowanie, optymalizacja strony SEO wymagać może zmian w tekście umieszczonym na stronie.

pozycjonowanie i optymalizacja seo

Optymalizacja grafik – czy rzeczywiście warto zwracać na to uwagę?

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych biorąc pod uwagę same grafiki wiąże się z dwoma aspektami. Pierwszym z nich jest szybkość ładowania strony. Dodając sporą liczbę grafik na stronę, możemy spodziewać się, że czas ładowania strony może się wydłużyć. Dzieje się tak, ponieważ na raz musi się wczytać zbyt dużo obrazków. Z kolei zbyt długie ładowanie się strony może nie tylko negatywnie wpływać na SEO, ale również zniechęcać zbyt niecierpliwych użytkowników do odwiedzenia Twojej witryny. Ze względu na to SEO optymalizacja stron powinna objąć kompresję grafik. Dlatego jeśli martwi Cię to, że Twoja strona ładuje się zbyt wolno, jest to oznaka tego, że potrzebna Ci będzie optymalizacja grafik.

Kolejną kwestią będą alternatywne opisy do zdjęć. Jest to istotna kwestia, której nie należy pomijać. Tego typu opis wyświetlany jest w momencie, kiedy grafika się nie załaduje, dlatego opis powinien zawierać to, co znajduje się na zdjęciu. Jest to pomocne dla użytkowników, ale taka optymalizacja i pozycjonowanie idą ze sobą w parze. Roboty wchodzące na strony w Google nie są w stanie odczytać tego, co jest na zdjęciach, ale potrafią odczytać opisy z kodu strony. Dlatego odpowiedni opis podpowiada wyszukiwarce Google, jaką tematyką zajmuje się nasza strona, dzięki czemu może trafniej wyświetlać wyniki wyszukiwania.

Kiedy rozpocząć proces optymalizacji?

Warto zadbać o odpowiednią optymalizację już od początku tworzenia strony, zwracając uwagę na takie elementy jak responsywność strony (dostępność dla urządzeń mobilnych), grafiki oraz treści umieszczane na stronie. Jeśli jednak strona działa od jakiegoś czasu, ale ruch organiczny nie rośnie, a wręcz spada, pierwszym krokiem będzie właśnie optymalizacja, dzięki której ocena strony internetowej ulegnie poprawie. Często agencja SEO w momencie kiedy zaczyna współpracę patrzy na to, jak wygląda stan w Google Search Console oraz w Google Analytics. Należy pamiętać o tym, żeby brać pod uwagę zarówno on-page SEO, jak i również off-page SEO (social media, posty na forach). Wspomniana już agencja SEO wie dokładnie na czym polega optymalizacja strony internetowej, więc lepiej będzie powierzyć jej ten proces. Osoba, która nie do końca zna się na kodzie strony, może nie umieć samodzielnie naprawić błędów. Nie mniej jednak, warto obserwować swoją stronę i dokonywać optymalizacji kiedy tylko są one potrzebne.

Sprawdź naszą pełną ofertę, czyli tworzenie stron internetowych, obsługa social media, Google Ads. Zobacz też nasz program partnerski. Jeśli interesuje Cię optymalizacja, tutaj znajdziesz nasz cennik pozycjonowania.

Artykuł Optymalizacja strony www pod SEO pochodzi z serwisu SEOMOOD agencja marketingowa.

SEOMOOD agencja marketingowa

Posted in Pet Care Articles | Tagged , | Leave a comment

Shelter Sunday: Pete / Senior Dog Sanctuary of Maryland / Severn, MD

Meet Pete! This Treeing Walker Coonhound mix is interested in a home without cats, children, or other dogs. Here’s what he has to say for himself: Howdy there folks, my name is Pete! I am a 6 year old gent from the south! I am very friendly and quite an energetic guy who would love … Continue reading Shelter Sunday: Pete / Senior Dog Sanctuary of Maryland / Severn, MD


Doggies.com Dog Blog

Posted in Pet Care Articles | Tagged , , , , , , | Leave a comment

Strawberry Mango Papaya Tofu Smoothies

Strawberry Papaya Mango Tofu Smoothie
We love making these easy, protein filled smoothies. They’re so good for breakfast, but made a great dessert as well. And they only take a few minutes to make.

Strawberry Mango Papaya Tofu Smoothie
Serves 2

INGREDIENTS
½ pkg. soft tofu (We like House Foods brand)

1 cup fresh or frozen strawberries
1 cup fresh papaya (peeled, seeded, and chopped)
1 cup frozen mango cubes
1/2 banana

Combine all ingredients in a blender and blend until smooth. So easy. So good. 

These are also delicious frozen into popsicles! 

ALSO FIND US HERE: INSTAGRAM // FACEBOOK // TWITTER // PINTEREST


Bubby and Bean ::: Living Creatively

Posted in Pet Care Articles | Tagged , , , , | Leave a comment

SEO vs. Ads, czyli najlepszy sposób na marketing w Sieci

Pandemia nadal trwa w najlepsze i raczej nie widać jej końca, dlatego też wielu przedsiębiorców szuka opcji, które pozwolą im na dalsze działanie, mimo ewentualnej kwarantanny. Wielu z pewnością zdecyduje się na zainwestowanie w reklamę w Google Ads, czy też na Facebooku. Z kolei inni wolą działać wielotorowo i decydują się na skorzystanie z SEO. Która z opcji będzie rzeczywiście najlepsza i pozwoli na otrzymanie realnych korzyści?

Czy reklamy w Google i social mediach to dobry pomysł?

Pojawienie się w top 10 wyszukiwań to swojego rodzaju proces, a niektórzy potrzebują być widoczni na już. Pomaga w tym Google, które proponuje reklamy, dzięki którym na górze lub na dole pierwszej strony wyszukiwań pojawiają się wyróżnione witryny. Jest to dobry sposób, szczególnie dla firm, które chcą się wyróżnić na tle większych firm, a fraza posiada spore wyszukiwania. Oczywiście ma to kilka minusów. Pierwszym z nich jest sam fakt, że jest to reklama. Użytkownicy niezbyt często decydują się na kliknięcie w reklamę, omijając ją i przechodząc do wyników wyszukiwania. Kolejnym minusem jest to, że na komputerze można włączyć wtyczkę, która sprawia, że reklamy są blokowane, więc wiele osób najzwyczajniej w świecie nie będzie ich widziało, a co za tym idzie, nie wejdą na stronę. Nieco inaczej ma się reklama w social mediach, ponieważ tam dochodzą jeszcze obrazki. Przeglądając tablicę, łatwiej jest zwrócić uwagę na post, który posiada przyciągającą wzrok grafikę, dlatego sporo przedsiębiorców wybiera właśnie tego typu opcję. Tutaj też pojawia się minus, ponieważ wiele zależy od grupy docelowej. Za wyświetlanie reklam odpowiedzialne są algorytmy, więc nasza reklama będzie wyświetlać się tylko niektórym osobom. Kolejnym problemem jest fakt, że z Facebooka korzysta coraz mniej młodych osób, dlatego jeśli targetem jest młodzież, lepszą opcją reklamowania swoich usług będzie z pewnością Instagram.

Masz więcej wolnego czasu, który możesz zainwestować w rozwój firmy?

Jeśli odpowiedziałeś na to pytanie twierdząco, warto rozważyć pozycjonowanie. Jeśli posiadasz swoją stronę www, być może to najlepszy moment, żeby ją rozwinąć i nawiązać współpracę ze specjalistami SEO, którzy pomogą w poprawie jej pozycji. Już pisaliśmy o tym, co można samemu zrobić na swojej stronie (sprawdź ten wpis albo ten), jednak są działania, którymi muszą zająć się pozycjonerzy. Dlatego też warto jest poświęcić nieco czasu swojej stronie oraz pochylić się nad tym, jaka jest jej widoczność dla potencjalnych klientów. Co najczęściej wpisują w wyszukiwarkę ludzie, którzy mogą chcieć skorzystać z Twoich usług? Czy strona jest przystępna wizualnie? Czy klient znajdzie potrzebne informacje na stronie? Jak strona wygląda na urządzeniach mobilnych? Na te i więcej pytań trzeba sobie odpowiedzieć i pomyśleć nad optymalizacją domeny.

Należy pamiętać, że na efekty w SEO trzeba nieco poczekać, więc jeśli istnieje taka możliwość, warto jest podjąć działania w momencie, kiedy mamy nieco więcej wolnego czasu. Z pewnością trud włożony w poprawę pozycji się opłaci i będziesz obserwować wzrost widoczności swojej witryny. Jest to jeden z lepszych sposobów na generowanie stałego przychodu. Jednak jeśli już decydujemy się na działania w zakresie SEO, trzeba mieć na uwadze to, że nagła przerwa w pozycjonowaniu może niekorzystnie wpłynąć na już wypracowane wyniki. Podczas pandemii, szczególnie kiedy nie wiemy ile jeszcze potrwa dana sytuacja, wielu przedsiębiorców decyduje się na zrezygnowanie z SEO, w celu szukania oszczędności. Warto jednak pamiętać, że odbudowa straconej widoczności może okazać się znacznie bardziej problematyczna i kosztowna, niż jej utrzymanie. Dzieje się tak szczególnie w przypadku sinej konkurencji, więc trzeba się dwa razy zastanowić, czy nie lepiej będzie kontynuować działania związane z pozycjonowaniem i pomyśleć nad zmniejszeniem budżetu na nie, niż całkowita rezygnacja.

koronawirus seo

Wzrost sprzedaży internetowej

Sporo przedsiębiorców w obecnej sytuacji decyduje się na postawienie na sprzedaż swoich produktów i usług w Sieci. Jest to dobre posunięcie, szczególnie kiedy zaleca się pozostawanie w domach i ograniczenie wyjść do sklepów do całkowitego minimum. Dlatego stale powstają nowe sklepy internetowe. Jednak Internet rządzi się swoimi własnymi prawami. Nowa witryna szybko zniknie w gąszczu innych stron, więc warto zainteresować się pozycjonowaniem albo reklamami w Google lub mediach społecznościowych. Jedną z wygodniejszych opcji będzie zwrócenie się do agencji marketingowej, która nie tylko podpowie, na co warto zwrócić uwagę, ale zajmie się wypromowaniem Twojej strony w Sieci i zapewnieniem lepszej widoczności. Warto więc wykorzystać okazję i sprawić, żeby Twoi klienci Cię znaleźli i mogli skorzystać z Twojej oferty.

Artykuł SEO vs. Ads, czyli najlepszy sposób na marketing w Sieci pochodzi z serwisu SEOMOOD agencja marketingowa.

SEOMOOD agencja marketingowa

Posted in Pet Care Articles | Tagged , , , , | Leave a comment