Reklamy, których nie zobaczysz w social mediach

Wojny między Signalem a WhatsAppem ciąg dalszy

Nie od dzisiaj wiadomo, że nasze dane w Sieci nie są do końca prywatne. Osoby korzystające z portali społecznościowych, powinny o tym wiedzieć w szczególności. Samo zalogowanie się i kliknięcie „Lubię to” pod postem jednego z obserwowanych profili, jest monitorowane i rejestrowane przez platformy takie jak chociażby Facebook oraz działający na tej samej zasadzie Instagram. Tak samo komunikator WhatsApp, który należy do Facebooka, automatycznie zbiera dane o aktywności każdego użytkownika, a także o kontaktach i ustawieniach. Technologiczni giganci już dawno przestali się kryć z tym, że ich rozwiązania zapewniają użytkownikom prywatność, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego ile wiadomości są one w stanie o nich zebrać. Stale rozwijane technologie nie bazują jedynie na tym, co sami podaliśmy podczas zakładania profilu, czyli naszej daty urodzenia, miasta, narodowości, płci itp.

Dane są zbierane podczas każdego kliknięcia, a algorytmy analizują to, co nas interesuje, a następnie te dane sprzedawane są dalej. Najprostszym przykładem takiego zabiegu są chociażby reklamy, które wyświetlają się podczas scrollowania naszych mediów społecznościowych. Jeśli zaakceptowaliśmy politykę Facebooka, algorytm ma za zadanie dopasować reklamy do tego, co nas interesuje. Ten fakt postanowił wykorzystać Signal, czyli komunikator internetowy, który skupia się na zapewnieniu prywatności swoim użytkownikom i zabezpieczeniu ich danych.

Reklama na Instagramie, która miała ujawnić prawdę

Instagram jest własnością Facebooka, tak więc działa na podstawie tego samego algorytmu i tak samo zbiera dane o swoich użytkownikach. Tak więc wszystkie reklamy, które wyświetlane są użytkownikom, bazują na zebranych informacjach. Co w takim razie wie o nas Facebook? Okazuje się, że zdecydowanie zbyt dużo. Jak pokazał Signal w najnowszym wpisie na swoim blogu, firma postanowiła wykorzystać narzędzia dla reklamodawców opracowane i udostępnione przez Facebooka po to, żeby ujawnić skrywaną prawdę. Reklama była bardzo prosta. Biały tekst na niebieskim tle, a w nim 3 fakty o użytkowniku. Pierwszy z nich skupiał się na tym, dlaczego ta reklama w ogólne się wyświetliła.

Widzisz tę reklamę, ponieważ jesteś…” np. nauczycielem, Twój znak zodiaku to Lew i jesteś singlem. Przykładów było kilka, jak chociażby jesteś instruktorką pilatesu, świeżo po ślubie i uwielbiasz oglądać kreskówki.

Następnie mowa była o lokalizacji. „Ta reklama wykorzystała Twoją lokalizację, żeby zobaczyć, że jesteś w...” np. Południowej Atlancie, Londynie, Moskwie, czy też Berlinie.

Ostatni tekst odnosił się do innych informacji, które sprawiły, że ta reklama pojawiła się na Twojej tablicy, czyli na przykład „Twoja ostatnia aktywność pokazuje, że zacząłeś interesować się boksem i prawdopodobnie na treningi jeździsz swoim nowym motocyklem.”. Niektóre informacje są bardzo specyficzne, jak chociażby „Lubisz czytać blogi o rodzicielstwie i zastanawiasz się nad tym, czy nie adoptować dziecka ze swoim partnerem” albo „Dopiero co urodziło Ci się dziecko i zmieniłaś miejsce zamieszkania. Do tego wzięłaś się za ćwiczenia po ciąży.”. Jak widać, te reklamy doskonale „wiedzą” kim jesteś oraz mają bardzo dokładne informacje nie tylko na temat tego kim jest użytkownik, ale również, co go interesuje i gdzie obecnie przebywa. Wariantów było mnóstwo, a po więcej przykładów można zajrzeć do wpisu (https://signal.org/blog/the-instagram-ads-you-will-never-see/).

reklamy na facebooku
Źródło: Signal.org

Facebook zaatakowany własną bronią?

Signal za pomocą swojej reklamy chciał pokazać, do jak wielu danych osobowych mają dostęp reklamodawcy. A to jedynie drobny ułamek tego, co tak naprawdę ten technologiczny gigant wie o swoich użytkownikach. Facebook nie był zachwycony pomysłowością kampanii reklamowej Signala i mimo, że bardzo chętnie sprzedaje zebrane dane milionom reklamodawców, tym razem dosyć szybko zablokował w ten sposób targetowane reklamy oraz samo konto firmy. Niestety w świecie Facebooka nie jest akceptowalne, żeby tak otwarcie pokazywać swoim użytkownikom na jakiej zasadzie działają reklamy. Jest to potwierdzenie, że Facebook nie chce, żeby tego typu informacje były ogólnodostępne dla osób, które nie są świadome tego, w jaki sposób ich dane są zbierane oraz wykorzystywane. Akcja reklamowa Signala wzbudziła wiele dyskusji w Sieci na temat tego, ile tak na prawdę wiedzą o nas takie firmy jak Facebook oraz inne social media.

Koniec korzystania z WhatsApp?

Ostatnio bardzo głośno jest również o aplikacji WhatsApp, czyli komunikatorze obecnie należącym do Facebooka. W tym momencie jest to jedno z najpopularniejszych tego typu rozwiązań na rynku. Zaufanie do tego aplikacji oraz samego Facebooka jednak zostało mocno nadszarpnięte na skutek wielu zmian w regulaminie, które dotyczyły bezpieczeństwa użytkowników. Do 15-go maja użytkownicy muszą zdecydować, czy akceptują nowe zasady lub będą zmuszeni przestać korzystać z komunikatora. Zobacz więcej tutaj. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka alternatywy i zwraca się ku komunikatorowi skupionemu na prywatności – Signal, która działa w podobny sposób, jednak regulamin jest zdecydowanie bardziej przejrzysty i przyjazny użytkownikowi.

Jesteś już na Signalu? Bo my tak.

facebook reklama
Żródło: Signal.org

Sprawdź też: pozycjonowanie lokalne, pozycjonowanie sklepów (zobacz nasz cennik pozycjonowania),  Google Ads, na czym polega pozycjonowanie stron. Oferujemy też darmowy audyt SEO oraz program partnerski. Tworzymy również strony internetowe.

Artykuł Reklamy, których nie zobaczysz w social mediach pochodzi z serwisu SEOMOOD agencja marketingowa.

SEOMOOD agencja marketingowa

Posted in Pet Care Articles | Tagged , , , , | Leave a comment

Tropical Green Smoothies

Tropical Green Smoothies

The minute warm weather hits the Chicago area, I am in the mood for tropical drinks. It’s like there is a switch in my brain that turns into beach mode as soon as I feel a little freaking sunshine on my face. This is, of course, ridiculous, because being on vacation in the tropics is basically the opposite of my reality (which is currently working in my tiny home office space and taking care of kids), but I still ride with it. And while I secretly wish my go-to drink was something closer to a margarita or pina colada, I’ve been whipping up some tropical inspired (and much healthier) smoothies that still hit the spot. This one incorporates plain Green yogurt, which is packed with protein and gives it a nice creamy consistency. But you can easily eliminate it for a full plant-based treat.

Tropical Green Smoothies
Tropical Green Smoothie
Serves 1

1 cup baby spinach
1/2 banana, peeled
1/2 cup frozen or fresh pineapple*
1/2 cup frozen mango
1/3 cup plain Greek yogurt
1/4-1/2 cup water
Combine all ingredients in a blender until you reach desired consistency. (Sometimes I keep it thick and eat it with a spoon in a bowl.)
*If you use fresh pineapple rather than frozen, add a few ice cubes.

Tropical Green Smoothies

Who else gets in a tropical mood once warm weather arrives?
ALSO FIND US HERE: INSTAGRAM // FACEBOOK // TWITTER // PINTEREST


Bubby and Bean ::: Living Creatively

Posted in Pet Care Articles | Tagged , , | Leave a comment

German Shepherd Day

A consistent runner up in the American Kennel Club’s annual poll of the most popular breeds, the German Shepherd Dog holds the title of top dog in the heart of anyone who has ever been…[[ This is a summary only. Click the title for the full post, photos, videos, giveaways, and more! ]]


DogTipper

Posted in Pet Care Articles | Tagged , | Leave a comment

Scoop that Poop! #Giveaway

Did you know that the week of April 25-May 2 is National Scoop the Poop Week? The week (one of many on our Pet Holidays calendar) is always observed following “National Sense of Smell…[[ This is a summary only. Click the title for the full post, photos, videos, giveaways, and more! ]]


DogTipper

Posted in Pet Care Articles | Tagged , , | Leave a comment

Yoast SEO – co warto wiedzieć o tej wtyczce

Yoast SEO to wtyczka, którą można zainstalować do WordPressa. Jest ona bardzo popularna, ponieważ pozwala ona na zarządzanie SEO na danej stronie www. Do tego nie jest zbyt skomplikowana, więc każdy bez problemu powinien potrafić z niej korzystać na co dzień. Jednak gdyby wtyczka Yoast SEO nie posiadała wielu funkcji, ten post z pewnością byłby zbędny. Jednak jeśli chodzi o Yoast SEO poradnik często jest bardzo przydatny, głównie ze względu na mnóstwo możliwości, które czasem mogą nawet przytłoczyć użytkownika, który nie do końca orientuje się w tym, jakie funkcje otrzymuje po instalacji tej wtyczki SEO.

Dlaczego akurat wtyczka Yoast SEO?

Do pobrania jest całkiem sporo wtyczek wspomagających SEO na danej stronie, jednak taką, która jest najchętniej instalowana i sprawdzona przez użytkowników na całym świecie jest z pewnością Yoast SEO. Żadna inna wtyczka SEO nie ma ponad pięciu milionów aktywnych instalacji, dopiero za nią jest All In One SEO Pack, jednak sama różnica w instalacjach to kilka milionów, tak więc jeśli chodzi o SEO, Yoast jest zdecydowanym numerem jeden. Dlatego warto przyjrzeć się temu, co owe narzędzie ma do zaoferowania i dlaczego korzysta z niego tak wielu użytkowników.

Mówiąc o SEO, WordPress z pewnością potrzebuje odpowiedniej wtyczki, która umożliwi kontrolowanie tej kwestii dotyczącej Twojej witryny. Jednak zanim zaczniemy mówić o tym, co warto wiedzieć o funkcjach wtyczki Yoast SEO, należy wspomnieć czym ona jest. Otóż według zapewnień twórców, już darmowa wersja Yoast SEO jest gwarancją tego, że właściciel strony internetowej będzie mógł bez problemu zarządzać SEO swojej domeny. Jednak nie możemy liczyć na zbyt wiele, ponieważ to Yoast SEO Premium daje nam najwięcej możliwości. Nie zmienia to faktu, że podstawowa wersja tej wtyczki SEO posiada swoje zalety, które dla mało wymagających użytkowników są całkiem wystarczające.

wtyczki yoast seo

Yoast SEO poradnik – podstawowe funkcje

Coś, z czego z pewnością korzysta każdy, kto posiada zainstalowaną wtyczkę Yoast SEO, czyli edycja tytułów i opisów dla każdej podstrony. Aby uzyskać wysokie pozycje w Google, należy pamiętać o tym, że nie tylko treść na stronie, ale również i tytuł oraz opis każdej strony powinny być zoptymalizowane pod kątem SEO. Z punktu widzenia robotów Google, to właśnie tytuły mówią, co znajduje się na danej stronie internetowej, tak więc aby znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania, najlepiej będzie dostosować je w taki sposób, żeby słowo kluczowe znajdowało się w treści. Do tego ta wtyczka internetowa pozwala nie tylko na dostosowanie tego typu treści, Yoast daje możliwość edycji opcji slug. Jest to ciąg znaków, który pojawia się po ukośniku adresu URL danej strony. Tutaj też jest możliwość wplecenia słów kluczowych, tak więc z pewnością warto to wykorzystać na naszą korzyść. Odpowiednia struktura adresów URL pozwala na to, żeby strona internetowa lepiej rankowała, ponieważ jest czytelniejsza dla robotów. Jeśli chodzi o WordPress, SEO jest znacznie prostsze przy użyciu takich narzędzi jak właśnie plugin Yoast SEO.

Kolejną funkcją jest analiza treści. Nie potrzebna jest wersja premium, żeby móc sprawdzić jak pod kątem SEO wygląda nasza strona. Po dodaniu treści do WordPress, SEO plugin oraz podobne rodzaje wtyczek powinny sprawdzić, czy pod względem SEO wyszukiwarki znajdą Twoją stronę. Taka wtyczka SEO Yoast wymaga jedynie tego, żeby podać słowo kluczowe, a następnie sprawdza tekst. Taka wtyczka SEO WordPress ocenia i przedstawia wyniki w postaci trzech kolorowych emoji. Zielona buźka to najwyższa ocena, tak więc wtyczka Yoast SEO uznała, że treść posiada odpowiednie nasycenie słów kluczowych itp. Z kolei pomarańczowy kolor sugeruje drobne błędy, natomiast kolor czerwony to już elementy, które wymagają natychmiastowej poprawy, przynajmniej według wtyczki Yoast SEO. Oczywiście można sprawdzić wszystkie zastrzeżenia i nad nimi się pochylić. Plusem jest to, że dzięki Yoast SEO WordPress dla zielonych w kwestiach pozycjonowania jest łatwiejszy do nawigacji. Tym bardziej, że optymalizacja SEO WordPress jest łatwiejsza, bo Yoast może podświetlić w tekście, co dokładnie jest OK, a co już nie do końca. W ten sposób można analizować nie tylko frazy, ale też i czytelność. Aby mieć pewność, że tekst jest w porządku, warto, żeby pisaniem zajął się copywriter, który wie, jak napisać tekst i usprawnić pozycjonowanie stron.

wtyczka SEO yoast

Yoast SEO Premium – czy warto?

Jak wiadomo, niejedna wtyczka WordPress posiada zarówno wersję darmową, jak i też płatną. Jednak powstaje pytanie, czy warto zdecydować się na Yoast SEO Premium? Otóż w Yoast Premium otrzymujemy możliwość wykonywania różnych typów przekierowań, nawet te bardziej zaawansowane. Tak więc jeśli potrzebujesz przekierować wybrane adresy URL, można to zrobić za pomocą Yoast SEO Premium. W wersji podstawowej tej wtyczki do WordPress możemy jedynie zoptymalizować stronę tylko dla jednej frazy w wynikach wyszukiwania, natomiast wtyczka Yoast SEO Premium daje opcję optymalizacji dla synonimów i podobnych fraz. Tak więc jeśli interesują Cię dokładniejsze wytyczne dla wielu wyników wyszukiwania lub dopiero zaczynasz swoją przygodę z pozycjonowaniem i potrzebujesz łatwej w obsłudze wtyczki, która podpowie jak pozycjonować stronę WordPress, to z pewnością ten plugin SEO jest idealny dla Ciebie. Yoast SEO Premium daje też możliwość zobaczenia podglądów w mediach społecznościowych, tak więc jeśli ważne są dla Ciebie social media oraz to, jak twoja strona wygląda pod tym względem, warto się wtyczką zainteresować. Będzie to szczególnie istotne dla stron, które zajmują się e-commerce.

Powstaje więc pytanie, czy w ogólnym zestawieniu Yoast vs Yoast Premium, rzeczywiście warto wybrać płatną wersję? To oczywiście zależeć będzie od tego, czy do poprawnego działania strony potrzebna będzie konfiguracja Yoast SEO i dodanie kilku funkcji, które nie są dostępne w podstawowej wersji. Plusem jest też wsparcie techniczne premium, tak więc zawsze można liczyć na pomoc. Jednak należy pamiętać, że dla strony opartej o platformę WordPress wtyczki takie jak ta, są wystarczające. Wystarczy dodać do tego takie narzędzia jak Google Search Console i Analytics i można zacząć pozycjonowanie lokalne lub pozycjonowanie sklepów. Jeśli chodzi o Yoast, WordPress z pewnością zdaje sobie sprawę, że jest to bardzo popularna wtyczka i nieustannie wspiera jej działanie. Warto wiedzieć, że często nawet najlepsze wtyczki WordPress nie mają takich opcji lub są one na o wiele gorszym poziomie, w porównaniu do tego, co otrzymujemy w najbardziej podstawowej wersji. Wystarczy jedna wtyczka, żeby prosto i skutecznie zarządzać SEO swojej strony. Nic więc dziwnego, że jeśli chodzi o Yoast SEO poradnik jest potrzebny, żeby w pełni zrozumieć możliwości, jakie posiadają najlepsze wtyczki do WordPressa, w tym właśnie Yoast SEO.

Dowiedz się więcej o naszych usługach i sprawdź nasz program partnerski. Możemy też zaproponować projektowanie stron internetowych, a także przeprowadzimy kampanię Google Ads. Wykonujemy też darmowy audyt SEO. Jeśli jesteś zainteresowany którąkolwiek z naszych usług, zobacz cennik pozycjonowania.

Artykuł Yoast SEO – co warto wiedzieć o tej wtyczce pochodzi z serwisu SEOMOOD agencja marketingowa.

SEOMOOD agencja marketingowa

Posted in Pet Care Articles | Tagged , , , | Leave a comment

Friday Funny: Where Did That Come From?

Memo to dog: don’t save your credit card number on the computer where she can use it to buy stuff. Happy weekend! Until next time, Good day, and good dog!


Doggies.com Dog Blog

Posted in Pet Care Articles | Tagged , , , | Leave a comment

RIP K-9 Aches

From the Police K-9 Association here in Ohio: It is with extreme sadness that we announce the sudden and unexpected passing of our own K-9 ACHES. [long A: A-keys] Recently, Aches (4.5 years old) had fallen ill. After dedicated care at home, and travel to Columbus for expert advice, it was determined that he had … Continue reading RIP K-9 Aches


Doggies.com Dog Blog

Posted in Pet Care Articles | Tagged | Leave a comment

What Motherhood Means to Me

What Motherhood Means to Me
This post is in partnership with Snapfish.


Mother’s Day is less than two weeks away (May 9th!), and I’ve been thinking a lot about what motherhood means to me. Since becoming a mom seven years ago, my definition of motherhood for myself has evolved as my children have gone through different stages. Experiencing motherhood myself has also allowed me to establish more of an understanding of and connection to my own mom’s experiences as a mother (which have been much different than mine). And it has taught me a lot about how motherhood has many definitions that go far beyond a female with a child – something I always knew and believed, but have been able to dive into more deeply since becoming a mom. 
It’s been a while since I’ve shared these kind of personal feelings in this space, but I’m feeling a little emotional today you guys, so I’m going to let it all out. I also wanted to share with you the incredibly special Mother’s Day gifts my kids and I picked out for my own mom, who over this past year, has missed a lot of my kids’ lives. We are so in love with the items we customized for her (all from Snapfish), and are counting down the days until we can give them to her. (More on that in a minute, but make sure you check out Snapfish’s Mother’s Day section, and use code BUBBYANDBEAN for 70% OFF (!!!) all orders of $ 25 or more!)
What Motherhood Means to Me
What Motherhood Means to Me
My own experience as a mama and what motherhood means to me based on that has, as I mentioned above, evolved over the years. 
When my kids were babies, motherhood was equal parts excitement and pure exhaustion. Everything was new and magical, and it was a love like nothing else that felt beautifully overwhelming. New motherhood was also extremely stressful. My husband had to go back on tour with the band for work only a week after both of my babies were born, so (especially with my daughter who was my first), there was a lot of learning I had to do on my own. It took me a long time to overcome the anxiety of being completely responsible for someone else’s life and fear that I was messing something up. And when I finally started to feel like I had a grasp on that, we had a huge curve ball thrown at us when my son was 7 months old and was diagnosed with an extremely dangerous, rare form of epilepsy. That experience taught me not only how complicated and fragile motherhood can be, but how to let go of insignificant worries and instead focus on the parts of having the parent-child bond that actually matter. This resulted in a profound appreciation for my motherhood that I’ve carried with me since.
As my little ones grew into toddlers, my motherhood experience began to change. As I got the hang of it (and got more sleep), the bonds of friendship with my babes blossomed, and the act of nurturing became less frantic and, albeit still with its fair share of anxiety, more natural for me. Motherhood in general became more natural for me. 
Today, I have a 5 and 7 year old. Both are in school and activities and have establish friendships of their own. And while I’m still in the early stages of motherhood, it’s so much different than it was when they were really little. I miss the baby snuggles and breastfeeding sessions everyday, but watching your babies grow into themselves and seeing their unique, wild, wonderful personalities develop is the most intensely beautiful thing. This also means they now talk back, fight with each other, and test our patience on the daily. But it’s a period of motherhood that might just be my favorite so far. There is nothing in the world I love more than being their mom.
What Motherhood Means to Me
What Motherhood Means to Me
Looking at my mom’s experiences with motherhood has been a huge part of learning what motherhood means to me as well. Our experiences have been incredibly different. My mom had me at 25; I was 39 when I had my first. She had my sister (and only sibling) over 5 years after she had me; my kids are only 2 years apart. My mom was a stay at home mama; I work full time. My dad worked a 9-5 job and was only home to help on nights and weekends; my husband’s job keeps him away for large periods of time then home for bulk chunks. Comparing these differences has really helped me to see how there simply isn’t one way to be a mother or a right or wrong way to parent. I look back fondly at my childhood with the most incredible memories, and hope that my kids will as well. One thing that my mom and I share, that my friends who are mothers also share, is a deep desire to give our children the best lives we possibly can, to nurture them, to guide them, and to be continue to be there for them as they grow into their own independence. 
I have also gained a new level of appreciation for my mom since becoming one myself. I understand her better, I looked to her for advice and guidance, and I completely relish in her relationship with my kids. Grandmotherhood is motherhood too, and it’s pretty special. When the world changed last year and my kids could no longer hug her or have sleepovers or spend days at her house, it hit all of us (and it did countless others) very hard. And that is why I really wanted to find a Mother’s Day gift this year that would represent this lost time and make my mom feel like she hadn’t missed out. My daughter and I went to the Mother’s Day gift section on Snapfish and found the perfect gift: a gorgeous hardcover flat lay style Mother’s Day photo book that we customized in my mom’s favorite colors. It only took us minutes to make (I just uploaded photos from my camera roll and chose auto-arrange), and I can’t put into words how beautiful it is in person. (I ended up ordering one for my mama-in-law too!) We also ordered a fun customized Mother’s Day mug with photos of the kids, and a beautiful customized Mother’s Day card. We cannot wait to give these special gifts to her on Mother’s Day.
What Motherhood Means to Me
What Motherhood Means to Me
Realizing that motherhood has many definitions has been crucial to my own growth as a mom. I have never only defined “mother” as a woman who births or adopts a child, but the older I get, the more I realize just how many things the word “mother” encompasses. Females with children are absolutely moms – but so are those who have stepchildren, pets who are also their kids, babies in spirit, babies to whom they’ve had to say goodbye, friends or other humans they nurture, dads who are also moms… The list goes on. The traditional definition of Mother’s Day can cause it to feel like a holiday of exclusion, when it should be just the opposite. I firmly believe Mother’s Day should be about celebrating all of us who care for and nurture others! We all deserve this special day of recognition.

(Yet another thing I love about Snapfish is that they have Mother’s Day gift ideas that genuinely work for every definition of the word “mother,” and so many of them are completely customizable!)

What Motherhood Means to Me
What Motherhood Means to Me
What Motherhood Means to Me

Thank you for letting me get up close and personal with you guys today. So many deep thoughts, Melissa! In all seriousness though, no matter what motherhood means to you, or what kind of mother figure you have in your life, I hope you have a wonderful Mother’s Day. Moms of all types and definitions deserve to be celebrated, and if you want to make that celebration extra special, I can’t recommend gifts from Snapfish highly enough. Head over to their Mother’s Day Gift section today (there is still plenty of time to get your gift by Mother’s day!) and check out all of the awesomeness they have to offer. And be sure to  use code BUBBYANDBEAN for 70% OFF your order of $ 25 or more! (That’s huge!)
ALSO FIND US HERE: INSTAGRAM // FACEBOOK // TWITTER // PINTEREST


Bubby and Bean ::: Living Creatively

Posted in Pet Care Articles | Tagged , | Leave a comment

Czy możesz pomóc agencji SEO w pozycjonowaniu?

Wielokrotnie pojawiały się pytania od klientów, którzy wyrażali chęć pomocy w procesie pozycjonowania: Czy mogę Wam jakoś pomóc? Nie należy się dziwić, że niektórzy są zainteresowani całym procesem i chcieliby wspomóc specjalistów. SEO jest procesem, w którym najlepsze efekty pojawiają się dzięki współpracy ekspertów oraz usługobiorców, więc istnieje wiele aspektów, w których zaangażowanie klienta jest wręcz zalecane. Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

Optymalizacja jako podstawa sukcesu

Bez audytu SEO nie można zacząć właściwego pozycjonowania, dlatego też chcąc osiągnąć zamierzone wyniki, sugerujemy poprawy, które muszą zostać wdrożone na stronie. Jednak zdarza się tak, że pomimo naszych próśb, klient albo zapomina dodać to, o co prosimy, albo nie zgadza się na jakiekolwiek poprawki. Bywa również i tak, że coś zostaje przykładowo usunięte, albo wdrożone niepoprawnie. Dlatego zawsze uczulamy klientów na to, żeby byli z nami w stałym kontakcie, żebyśmy mogli pomóc, ewentualnie rozwiać problemy i wspólnie przeprowadzić optymalizację. Warto pamiętać, że jeśli zatrudniasz specjalistę, ale nie zamierzasz stosowań się do jego wskazówek, a nawet próbujesz wymusić na nim swoje własne wizje, będzie to jedynie stratą czasu, zarówno dla Ciebie, jak i dla pozycjonera. Rzeczywiście, niektóre elementy wymagają wiedzy programistycznej, ale są również proste operacje, które może zrobić każdy, jak chociażby poprawa nagłówków, tytułów, czy też meta description.

Co z contentem?

Na każdym kroku słyszy się, że content marketing jest jednym z najważniejszych elementów, które muszą znaleźć się na stronie, czyli dobre, angażujące treści, których zadaniem jest przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta. Dlatego też należy zadbać o teksty, więc zarówno opisy produktów oraz kategorii, blog a także strona główna powinny zachęcić do pozostania na stronie i skorzystania z oferty. Jeżeli czujesz się na siłach, żeby napisać tego typu artykuły, spróbuj. Możesz zapytać o wytyczne, w postaci najważniejszych fraz. Jeśli jednak nie chcesz się za to zabierać samodzielnie, warto jest to zlecić copywriterowi, który będzie doskonale wiedział, jak napisać tego typu tekst. Wiele agencji posiada osoby, które zajmują się content marketingiem, więc warto zapytać się o tego typu kwestię.

Ważnym czynnikiem jest również oprawa graficzna. W końcu nie chcemy odstraszyć klienta, więc nie możemy wrzucić paskudnych grafik, które wręcz zniechęcają. Obecnie każdy posiada telefon z aparatami w dobrej rozdzielczości, dlatego warto porobić kilka zdjęć i zająć się ich edycją. Jeśli nie czujemy w sobie na tyle pewności, żeby zająć się fotografowaniem, zawsze możemy znaleźć mnóstwo płatnych, jak i również bezpłatnych zdjęć i grafik, które możemy wykorzystać na stronie.

Kolejną wskazówką jest user-generated content. Obecnie Google bardzo faworyzuje komentarze, które pokazują, że użytkownik jest zainteresowany danym tematem. Dlatego też warto zadbać o to, żeby na blogu znalazła się sekcja komentarzy. Regularnie sprawdzaj, czy nie pojawiły się komentarze i regularnie udzielaj na nie odpowiedzi. W generowaniu ruchu na stronie może pomóc również aktywne prowadzenie swoich profili na social mediach, zachęcających do odwiedzania naszej strony.

pozycjonowanie pomoc

Budowanie bazy linków

Wydawać by się mogło, że linkbuilding to coś, czym muszą zająć się profesjonaliści, ponieważ wymaga to ogromnej wiedzy i specjalistycznych programów. Jednak nie do końca to tak wygląda. Jeśli dobrze znasz swoją branżę i wiesz, że możesz poprosić kilka portali o umieszczenie linku do Twojej strony, zrób to. Ten proces wymaga kreatywności i nieco czasu. Możesz poprosić o wpisy gościnne, czyli znajdź blog, który jest w bliskiej Ci tematyce i zapytaj, czy właściciel nie chce nawiązać współpracy. Nie dość, że pojawi się Twój artykuł, dzięki któremu więcej użytkowników będzie mogło zapoznać się z Twoją ofertą, to jeszcze będzie tam umieszczony link odsyłający do Twojej strony. Kolejną opcją jest wywiad. Z pewnością jest kilka portali, które będą chętne na zrobienie wywiadu, szczególnie jeśli zajmujesz się czymś wyjątkowo ciekawym.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na to, żeby nieco wspomóc SEO, jednak do tego rzeczywiście potrzeba chęci i czasu. Warto porozmawiać ze swoim pozycjonerem, a dzięki wymianie informacji można znaleźć, nowe, ciekawe rozwiązania, które pomogą zbudować widoczność Twojej strony.

Artykuł Czy możesz pomóc agencji SEO w pozycjonowaniu? pochodzi z serwisu SEOMOOD agencja marketingowa.

SEOMOOD agencja marketingowa

Posted in Pet Care Articles | Tagged , , , | Leave a comment

Saturday Survey: Bonus Dog Holiday

This week we had not just one, but TWO special days for dogs when we celebrated both National Beagle Day and Lost Dog Awareness Day. Did you throw a party? Until next time, Good day, and good dog!


Doggies.com Dog Blog

Posted in Pet Care Articles | Tagged , , , | Leave a comment